.FILE 2G 3G 4G 5G

Workshop på Goto 10 i Malmö

Frukost & AI-workshop från Internetdagarna

30 okt 2025, 09:00–10:30 | Arrangör: Internetstiftelsen

Starta dagen med frukost, inspiration och AI!

Vi visar workshopen: "Prova, utforska och experimentera med AI” från Internetdagarna 2024 – ett pass där Carl Heath och Micke Kring från RISE visar hur man kan komma igång och utforska AI i praktiken.

Efter visningen guidar Jessica Watz Bäck från Internetstiftelsen oss genom årets program för Internetdagarna och tillsammans diskuterar vi vad som känns extra spännande i år.

Vi bjuder på frukost! Kom och starta dagen med nya idéer, samtal och kanske lite pepp inför årets Internetdagarna.

Vill du vara med på årets Internetdagarna den 25–26 november?

Som medlem på Goto10 får du 20 % rabatt på biljetten med koden GOTO20 när du bokar via internetdagarna.se.

Goto 10 är en arena där individer och organisationer kan dela kunskap, idéer och perspektiv. Detta event speglar arrangörens åsikter och delas inte nödvändigtvis av oss på Goto 10 och Internetstiftelsen. På Goto 10 får idéer och kunskap testas, diskuteras och utvecklas så länge de följer våra riktlinjer.

Fler event i Malmö